XI POWIATOWY DZIEŃ WOLONTARIATU

Wolontariusz ze Szkolnego Klubu Wolontariatu „Serce na dłoni” uczestniczyli w XI Powiatowym Dniu Wolontariatu, który odbył się 4 grudnia 2023 r. w CKiSz w Sierpcu. Wydarzenie to miało na celu uhonorowanie osób bezinteresownie angażujących się w działania na rzecz innych oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na potrzeby osób potrzebujących wsparcia.

Podsumowanie akcji charytatywnej „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem -Trójka z pomocą dla Oscarka” oraz nagrodzenie najlepszych wolontariuszy było ważnym momentem podczas XI Powiatowego Dnia Wolontariatu. Podczas uroczystości wręczono najlepszym wolontariuszom w powiecie sierpeckim tytuły Super Wolontariusza 2023. Z naszej szkoły ten zaszczytny tytuł otrzymał Ksawery Ostrowski, który angażował w wiele akcji wolontarystycznych koordynowanych przez opekunów SKW p. A Marlęga, p. M Cybulską, p. W Łempkowską i p. M. Korpolińską. Podczas uroczystości podsumowano także zbiórkę charytatywną dla Oskcarka, który mierzy się z ciężka chorobą. Wspólnymi siłami udało się uzyskać ponad 18 tysięcy złotych na leczenie i rehabilitację chłopca.