Festyn Rodzinny

W środę 29 maja 2024 roku, po raz kolejny w naszej szkole odbył się Festyn Rodzinny pod honorowym patronatem Wójta Gminy Sierpc. Imprezę rozpoczęła w imieniu Dyrektora Szkoły pani Janina Blicharz, która gorąco przywitała przybyłych gości pana Wójta Krzysztofa Korpolińskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Sierpc pana Kazimierza Kuligowskiego oraz radną panią Małgorzatę Karwowską, rodziców, uczniów oraz pracowników szkoły a następnie zaprosiła do wspólnej zabawy.

Na wszystkich czekały liczne atrakcje. Wśród najmłodszych najwięcej radości sprawiły animacje przygotowane przez „Bajeczny świat”, podczas których dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych, wykonywały balonowe zwierzaki czy puszczały mega bańki mydlane. Brały również udział w warsztatach „Slime-glut” gdzie wykazywały się sprawnością manualną i pomysłowością. Starsi uczniowie z podziwem mogli oglądać pokaz sztuk walki przygotowany przez Arena Fight Club z Sierpca a sympatycy piłki nożnej wziąć udział w turnieju.

Kolejną atrakcją była możliwość zajęcia miejsca za kierownicą samochodu strażackiego i oglądania wyposażenia auta oraz sprzętu niezbędnego strażakom w ich pracy.

Obowiązkowym punktem imprezy było malowanie twarzy, zajadanie waty cukrowej, popcornu, przygotowanych przez nauczycieli wypieków oraz pizzy. Niestety to co dobre szybko się kończy, dlatego też, czas festynu upłynął bardzo szybko. Pogoda dopisała i wszyscy z uśmiechniętymi buziami powrócili do domu.